Lista aktualności Lista aktualności

XXX MAŁOPOLSKI ZLOT SZLAKAMI WALK PARTYZANCKICH

W bieżącym roku mija 76 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Kamiennika i Łysiny. Z tej okazji myślenicki oddział PTTK już po raz 30 na przełęczy „Sucha Polana” zorganizował Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich pragnąc w ten sposób uczcić pamięć poległych i zmarłych partyzantów oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości.

Ponieważ przełęcz Sucha Polana położona jest na terenie Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Myślenice pracownicy Nadleśnictwa jak co roku bardzo czynnie włączyli się w organizację i przebieg imprezy. Nadleśnictwo zadbało o odpowiednie udostępnienie terenów leśnych, infrastrukturę oraz przygotowanie samego miejsca zlotu. Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślenice objął wydarzenie swoim patronatem, wystawiono sztandar Nadleśnictwa dla uczczenia poległych, a pracownicy na czele ze Strażą Leśną odpowiednio zabezpieczyli teren żeby całe przedsięwzięcie przebiegło w należytym spokoju.

Po polowej Mszy Świętej w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, a następnie Apelu Poległych nastąpiło złożenie wieńców i zniczy pod Pomnikiem, a następnie rekonstrukcja historyczna bitwy partyzanckiej. Rekonstrukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych uczestników. Ciekawostką tego jubileuszowego zlotu było uczestnictwo drużyny młodzieżówki Ochotniczej Straży Pożarnej z Lipnika.