Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo Myślenice zaprasza na zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej!

Realizujemy następujące formy edukacji:

  • Lekcje terenowe na ścieżkach edukacyjnych i innych obiektach o charakterze turystyczno-edukacyjnych.
  • Lekcje w izbie leśnej Nadleśnictwa Myślenice przy ulicy Szpitalnej 13 w Myślenicach
  • Spotkania, warsztaty, prelekcje w siedzibach placówek oświatowych
  • Konkursy
  • Akcje, imprezy okolicznościowe

Na terenie Nadleśnictwa Myślenice znajduje się następujące ścieżki dydaktyczne:

"Las Tyniec"–  oznakowana trasa z 10-cioma przystankami i tablicami informacyjnymi, wiodąca przez las  liściasty (grąd), tworząca zamknięta pętlę o długości ok. 2 km. Leśnictwo Radziszów.

„Tokarnia – Groń" Leśnictwo Tokarnia - przebiega przez malownicze tereny Beskidu Makowskiego (południowe zbocza masywu Kotonia), położona w Gminie Tokarnia (leśnictwo Tokarnia). Na trasie ścieżki zlokalizowanych jest 11 przystanków tematycznych.

„Las Czasławiec” Leśnictwo Kornatka - prowadząca przez mieszany las jodłowo-bukowy w wieku 50-80lat.  Ścieżka ma ok. 1,5 km długości i tworzy zamkniętą pętlę z 12 tablicami edukacyjnymi oraz ławkami i koszami na śmieci i wiatą. Czas przejścia ok. 1 godziny.

„Zostań pomocnikiem leśnika” Leśnictwo Ukleina - prowadzi drogą leśną na stoku Góry Ukleina. Ścieżka przeznaczona jest do aktywnego i samodzielnego lub z pomocą leśnika zdobywania wiedzy o lesie i pracy leśników. Korzystając ze ścieżki można wykonać 14 zadań, które w terenie oznaczone są odpowiednimi słupkami a opisane zeszycie „„Zostań pomocnikiem leśnika””. Długość ścieżki to ok. 1,5 km ( w jedną stronę).

Ponadto w Nadleśnictwie Myślenice do zajęć edukacyjnych wykorzystywane są następujące obiekty:

- użytek ekologiczny „Sucha Polana” w leśnictwie Lipnik. Duża polana z wiatą turystyczną i polowym ołtarzem. Miejsce o charakterze historycznym – zgrupowanie oddziałów partyzanckich w okresie II wojny światowej.

- rezerwat przyrody „Zamczysko” Leśnictwo Ukleina – ruiny średniowiecznej baszty obronnej wraz ze studnią.

- Wiaty turystyczne w leśnictwach: Ukleina, Toporzysko, Sidzina.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą turystyczno – edukacyjną na portalu czaswlas.pl     https://czaswlas.pl/mapa?search=1&s_nazwa=&m_zoom=7&m_lat=52.918899999999994&m_lng=19.13340000000001